Новини

Київ оприлюднив перелік можливостей для поповнення транспортної карти та купівлі QR-квитків

13.07.2021

З 14 липня Київ відмовляється від паперових квитків, що можна було придбати у кондукторів. Оплата проїзду в громадському транспорті буде здійснюватися транспортною картою або разовим QR-квитком.

Протягом року КП «Київпастранс» поступово виводило паперові квитки з обігу в міському транспорті. З 14 вересня 2020 року проїзд у фунікулері можна оплатити лише транспортною картою або QR-квитком. З 1 жовтня 2020 від «паперів» відмовилися на Троєщинській лінії швидкісного трамваю, з 1 листопада — на міській електричці, з 1 грудня — у швидкісному трамваї на Борщагівці. До липня цього року місто підготувало комфортний перехід на цифрову систему оплати проїзду в міських автобусах, тролейбусах та трамваях.

У Києві діє понад 2 000 місць для поповнення транспортних карт і купівлі QR-квитків. А в міському застосунку Київ Цифровий можна поповнити транспортну карту чи придбати QR-квиток безготівково та безконтактно.

Наразі в Києві діють:

— 198 терміналів самообслуговування на зупинках наземного транспорту та 304 термінали на 52 станціях метрополітену

У терміналах можна купити або поповнити транспортну карту та придбати QR-квитки. У червні терміналами скористалися більше мільйона разів. 

— близько 1800 терміналів Easy Pay

Easy Pay надає можливість поповнити транспортну карту.

— близько 322 Т-кіосків

У Т-кіосках можна придбати транспортну карту.

— каси на 52 станціях метрополітену

У касах можна придбати чи поповнити транспортну карту, а також купити QR-квиток. У червні поповнювали транспортну карту та купували QR-квитки в метрополітені понад 13 мільйонів разів.

З усіма точками продажу та поповнення можна ознайомитися на міській мапі.

Для більшості містян вже зникла потреба у пошуках точок продажу, оскільки з січня 2021 для зручної оплати проїзду міський застосунок Київ Цифровий надає сервіс поповнення транспортної карти та купівлі QR-квитків. За номером та пін-кодом транспортну карту можна прив’язати до застосунку, щоб поповнювати її з банківської картки в будь-яку слушну мить. 

Функціонал дозволяє видалити транспортну карту та додати в інший акаунт, щоб передати її другу чи родичу. Крім того, у Цифровому можна заблокувати втрачену транспортну карту та замінити на нову, щоб зберегти дійсні поїздки.

Оплата проїзду QR-квитками здійснюється в Київ Цифровий з екрану смартфона з метою зменшити черги в касах та кількість паперових квитків. У застосунку можна також придбати квиток для іншого користувача. Щоб надіслати QR-квиток на електронну пошту або в зручний месенджер, потрібно лише натиснути кнопку «Поділитися квитком».

Більшість містян вже оцінили зручність цифрової системи оплати проїзду. Лише у червні користувачі придбали близько 400 тисяч QR-квитків і понад 3 мільйони поїздок на транспортні карти в Київ Цифровий. 

Київ Цифровий — застосунок, що об’єднав головні міські сервіси, можна безкоштовно завантажити для iOS та Android.