Новини

Команда АСОП визначила причини вчорашніх проблем з купівлею Е-квитків.

31.08.2021

Компанія виробник програмного забезпечення АСОП разом із співробітниками ГІОЦ виявили, що вчора 30.08 відбулася розсинхронізація службової бази даних і кластера. В результаті цього ядро квиткової системи не взаємодіяло з зовнішніми програмними компонентами. Зокрема, для пасажирів не функціонувала опція поповнення гаманців, транспортних карт і придбання одноразових QR-квитків. Оплата проїзду раніше купленими одноразовими QR-квитками або транспортними картами з вже придбаними поїздками відбувалася гарантовано і штатно.


Фахівці компанії Ridango AS розповіли: “Локалізувавши місце технічного збою, наші інженери негайно приступили до перемикання кластера службової бази даних на резервний, який знаходився в повній готовності, але перемикання відбулося некоректно.Перемикання роботи системи з основного майданчика на резервну спричинило до різкого сплеску трафіку з боку бортових комп'ютерів. Це стало результатом збігу обставин і налаштувань поведінки контролерів при втраті зв'язку з майстер-системою. Після виявлення цього факту, зміни відповідних налаштувань і виправлення помилок були проведені роботи по стабілізації основної та резервної системи. Після чого були проведені роботи по відновленню доступу до сервісів і компонентів.”


Експрес-аналіз перших годин роботи системи підтвердив, що всі дані цілі і неушкоджені, включаючи інформацію про поїздки пасажирів під час реанімації системи. В поведінку транспортних бортових комп’ютерів внесли зміни, і перевірили стабільність роботи системи. 


Інженери Ridango зазначили: “Системи подібні до Електронного квитка Києва - це складні інженерні конструкції, що складаються з великого набору компонентів і елементів. Вкрай складно повністю запобігти програмним або апаратним збоям всіх елементів такої великої системи”.

Але великий досвід Ridango в створенні та експлуатації інфраструктурних продуктів публічних перевезень допоможе запобігти подібним ситуаціям в майбутньому. Зараз фахівці проводять всебічний і докладний аналіз позаштатної ситуації, яка сталася, щоб підвищити надійність роботи системи.