Новини

Про використання студентських квитків з встановленим транспортним додатком АСОП

23.05.2021

Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 квітня 2018 року № 706 у місті Києві передбачено створення  автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності (далі – АСОП), а розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня  2018 року № 1887 затверджено Порядок функціонування АСОП.

Згідно з вказаними розпорядженнями, КП ГІОЦ  визначено особою, уповноваженою здійснювати справляння плати за транспортні послуги, що надаються та оплачуються з використанням АСОП, а також оператором цієї системи, який забезпечує функціонування усіх елементів АСОП.

Пунктом 9.5. Порядку функціонування АСОП передбачено, що носієм електронного квитка, що використовуються в АСОП, зокрема є студентський квиток.

На разі, до КП ГІОЦ масово звертаються студенти Київських навчальних закладів щодо неможливості використання студентських квитків при оплаті проїзду у міському пасажирському транспорті.

Відповідно до Порядку функціонування АСОП для використання студентського квитка при оплаті проїзду, такий студентський квиток повинен набути статусу «електронного квитка», тобто повинен бути зареєстрований в АСОП.  

Обов’язок з розповсюдження електронних квитків та їх активації покладається на агентів АСОП та КП ГІОЦ як оператора АСОП.

Таким чином, для отримання права розповсюдження електронних квитків АСОП (в тому числі і студентських квитків з встановлених транспортним додатком АСОП), наступної активації реалізованих електронних квитків, їх виробник або продавець повинен попередньо приєднатися до АСОП в ролі агента АСОП .

Приєднання перевізників, агентів, банків, фінансових установ до АСОП здійснюються на підставі договорів про надання послуг в АСОП, що укладаються з оператором (КП ГІОЦ).

Після укладення договору, КП ГІОЦ забезпечує реєстрацію студентського квитка з встановленим транспортним додатком в АСОП, а виробника чи продавця таких електронних квитків буде включено до реєстру учасників АСОП на сайті оператора АСОП.

Отже, без приєднання виробника чи продавця студентських квитків з встановленим транспортним додатком до АСОП, останні не можуть вважатися носіями електронного квитка, що зумовлює неможливість їх використання в АСОП.

Враховуючи зазначене, для уникнення непорозумінь та для запобігання шахрайським діям недобросовісних постачальників, що не є учасниками АСОП,  рекомендуємо перевіряти у них наявність договорів про приєднання до АСОП, укладених з КП ГІОЦ.

 

Телефон технічної служби підтримки: (044) 366 55 55